پیمان حسینی در گفتگو با روزنامه 90

 

سنگربان تيم ساحلي کشورمان در مسابقات بين‌قاره‌اي امارات سيد پيمان حسيني لرگاني متولد سال 62 از نوشهر بود. او فردي تحصيل کرده و باهوش است که مدرک فوق‌ليسانس منابع طبيعي و جنگل‌داري نيز دارد و با جسارت بالا توانست بازي‌هاي درخشاني از خود به نمايش بگذارد که در قهرماني تيم ساحلي نيز نقش بسزايي داشت و خودش نيز دو بار موفق به گلزني مقابل حريفان شد. با او مصاحبه‌اي انجام داديم که از نظرتان مي‌گذرد:
90: چطور شد به فوتبال ساحلي آمديد؟
من از کودکي اهل ورزش بودم و در دوران کودکي کاراته کار مي‌کردم و سپس در تيم‌هاي پايه‌اي فوتبال شموشک عضو شدم و سال 84 آقاي بهمن فروتن مرا مقابل برق شيراز بازي داد. همان بازي که پيترولاپان نيز در آن حضور داشت و نيمه‌کاره تمام شد! فروتن به بازي من خيلي اعتقاد داشتند و با اين که قد من 172 سانتي‌متر بود اما از من بازي مي‌گرفت. که در ادامه مقابل ذوب‌اهن هم بازي کردم.
90: براي خودتان عجيب نيست از ورزش رزمي به فوتبال و سپس به فوتبال ساحلي آمديد؟
بله در 7 سالگي دان مشکي کارته را داشتم و در 22 سالگي به ترکيب شموشک راه يافتم و در ادامه با تشخيص فلاحت‌زاده به تيم ساحلي پيوستم و با نظر عباس هاشم‌پور و اکتاويو نيز در تيم‌ملي ماندم.
90: خيلي‌ها به قهرماني و پيشرفت اين چنيني تيم ساحلي اميدي نداشتند. چطور شد که به اين جايگاه رسيديد؟
ببينيد فوتبال ساحلي ما چند سالي بودکه در مسابقات آسيايي و... نتايج جالبي مي‌گرفت. با آمدن اکتاويو هم تيم منجسم‌تر شد و چون در فوتبال ساحلي پارتي بازي نداشتيم و خانم شهرياري هم خوب مديريت مي‌کرد؛ نتيجه گرفتيم. واقعا تيم سالم و بدون حاشيه‌اي داشتيم. پس از قهرماني در چين و قطر متوجه شديم که قهرماني در جهان هم دور از دسترس نيست.
90: قوانين فوتبال ساحلي به دروازه‌بان آزادي عمل بيشتري مي‌دهد و اين موضوع باعث مي‌شود نقش دروازه‌بان چشمگير‌تر باشد، اينطور نيست؟
بله از پرچم کرنر تا 9 متر جلوتر که با پرچم مشخص شده است دروازه‌بان آزاد است توپ را با دست بگيرد و شوت زدن هم که کاري ندارد. من خودم خيلي در زمين‌هاي ساحلي و کمپ تيم‌هاي ملي در آزادي تمرين کرده‌ام و از آمادگي و انگيزه خوبي برخوردارم.
90: دو گل هم در اين مسابقات به ثمر رساندي؟
بله، من تاکنون 10 گل در مسابقات ملي به ثمر رسانده‌ام و هم با دست و هم با پا گل زده‌ام. قبل از شروع مسابقات به اتفاق حاجي‌پور ديگر دروازه‌بان تيم ساحلي تمرين مي‌کنيم و به سمت دروازه‌ها شوت مي‌زنيم.
90: استقبال تماشاگران ايراني از مسابقات چطور بود؟
واقعا تماشاگران سنگ تمام گذاشتند و جو بي‌نظيري را در امارات درست کرده بودند. همه تيم‌ها از حضور انبوه تماشاگران ايراني دچار تعجب شده بودند. که جا دارد از تمام ايراني‌ها تشکر کنم.
90: بازيکنان ساحلي از نظر حقوق و درآمد در چه سطحي قرار دارند؟
به ما هم وعده و وعيدهاي زيادي داده شده است. اميدوارم در حد ارزش مقامي که آورده‌ايم به تيم توجه کنند.
90: در تيم ساحلي هم که اکثريت با بازيکنان شمالي بود؟
بله، چهار بازيکن گيلاني، دو بازيکن مازندراني، دو بازيکن اصفهاني، دو بازيکن بوشهري، يک بازيکن سمناني و... داشتيم. حالا با قهرماني ايران بايد تمام تيم‌هاي ساحلي‌مان فعال شوند.
90: آيا پخش زنده مسابقات باعث مي‌شد شما بهتر بازي کنيد؟
قطعا در روحيه ما تاثير داشت. وقتي ما متوجه شديم مردم ما را مي‌بينند سعي مي‌کرديم با جان و دل بازي کنيم که جا دارد از تمام رسانه‌هاي کشور تشکر کنم. پخش زنده مسابقات از نظر آموزشي هم خوب بود و حالا جوانان زيادي عاشق اين رشته ورزشي شده‌اند.
90: شکست تيم‌هايي چون برزيل و روسيه چطور بود؟
خيلي شيرين و گوارا بود. آنها باور نمي‌کردند از ايران شکست بخورند.
نام:*
ایمیل:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
*